BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie tinklaraštį „Alytaus vizijos“

Iki 2008 metų Alytuje beveik nenutiesta ar nerekonstruota jokių kelių, mieste išdygo tik šiek tiek prekybos centrų ir vienas daugiabutis. Mieste buvo štilis, o ir nuo sovietmečio pasilikusi infrastruktūra ir galimybės nyko akyse. Su nostalgija žiūrėjau į tarybinių metų albumus, kai Alytus išgyveno turbūt savo aukso amžių. Mačiau visokias neteisybes - kvailą autobusų stoties iškeldinimą, netinkamą viešojo transporto darbą, bandžiau įsivaizduoti, kaip miestas galėtų būti vystomas - su traukos objektais turistams, dviračių takais, normaliu viešuoju transportu, pramogų centrais. Be viso to, 2009 metai turbūt buvo vadinamosios krizės (arba sunkmečio) vidurys su didele emigracija ir pesimistiškomis nuotaikomis. Tada ir sukūriau „Alytaus vizijų” tinklaraštį. Jis buvo kaip kokia smėlio dėžė, kur naivios fantazijos persipindavo su logiškesniais apmąstymais. Viena vertus, daugelis dalykų išsipildė - rekonstruota ir nutiesta daug gatvių, dviračių takų, sutvarkytos aikštės, parkai, pastatytas pėsčiųjų ir dviračių tiltas. Kita vertus, tam tikri dalykai pasiliko fantazijomis (planetariumas, mokslo muziejus, turistų traukos objektai, nauja autobusų stotis, geležinkelio stoties atgaivinimas, tramvajus, troleibusai).

Kartais susimąstau: ir kaip galėjau tokių dalykų parašyti? Buvau jaunas, gal truputį naivus. Bet nuostabu tai, kad net nereklamuodamas puslapio susilaukiau nemažai alytiškių komentarų ir atsiliepimų. Kai kurie buvo truputį pesimistiški…

Sveiki,ka jus cia kliedit,kas eis i ta ledo arena?ar muzieju?alytus pats jau kaip muziejus,visi zmones isvazeve,pasimirs seni zmones kur isvaziuot negali,ir prasau jums ir MUZIEJUS……

liutas, 2011/06/16

Kodėl tu rašai blogą apie Alytų nors kiekvienam įraše išdedi jį į šuns dienas? Tai girk, didžiuokis, atrask gerų dalykų, gi ne šiaip burbi sau po nosim, o visam pasauliui savo miestą pristatinėji.

Niekelis, 2009/08/10

Na Žalioji gatvė ar Raudonoji tai jau jokio skirtumo, bet mane labiau domintų kada jūs kompensuosite žalą žmonėms per kurių sklypus tiesite tą gatvę? Ar jums neatrodo, kad 10 metų laukti sklypo kitoje vietoje jau yra pasityčiojimas iš žmonių?. Mes jaučiamės apvogti savo miesto valdžios !

Birutė, 2009/09/03

manau sioje vietoje reikia pramogu ir prekybos centro, labiausiai tiktu “akropolis”, butu didelis traukos centras aplink alytu gyvenantiems zmonems. Alytus beweik numires:/sad
suprantu, kad vilnius sostine bet ar reikejo dabar ten tokio prekybcentrio kaip “ozas”???lol. Pastatykit ka nors alytuje!!! nes tuoj alytus taps senimo miestu, wisi iswaziuoja, help waldzia;/

Ernestas, 2009/08/27

…bet buvo ir pozityvių atsiliepimų:

Rasau krastotvarkini bakalauro darba apie Alytaus pletros tendencijas, ir cia radau daug idomiu minciu, su vienomis sutinku, su kitomis ne. Labai sveikintina inciatyva. Turbut darbe idesiu keleta jusu citatu su nuoroda, taipat manau galesime apsikeisti idomesne informacija ir izvalgomis apie Alytu ateityje.

Tauras, 2010/03/08

Sveiki,
man, tai labai patiko šios idėjos ir iki neperskaičiau straipsnio gale, kad čia ne planai, o tik mintys, tol galvojau, kad labai šaunu :D labai norėčiau savo Alytų matyti tokį kaip čia aprašyta. Stadioną jau turim (geriausią Lietuvoje), krepšinio aikštę jau turim, baseiną jau turim (geriausią Lietuvoje) jau galim prikviesti nemažai sporto turistų (komandos, rinktinės) reikia tik viešbučio sportininkams ir patobulinti visa infrastruktūrą. Judam į priekį. Labai norėčiau Alytaus kaip žalio miesto ir kad jame gyvuotų visos subkultūros, kad visi jaustūsi saugūs ir visi rastų savo lopinėlį Alytuj :)

Powis, 2009/09/28

Apie 2011 metus „Miesto laikraštis” (tai buvo 4 puslapių nemokamas laikraštis) straipsnyje apie viešuosius tualetus net įrašė keletą minčių iš šito tinklaraščio, sakydami kažką panašaus į „Štai taip internete svarsto/įsivaizduoja alytiškiai”. Keletą straipsnių publikavo ir tuometiniai Alytaus internetiniai portalai (alytausgidas.lt, jemi.lt). Fantastinėmis vizijomis apie Alytaus troleibusus pasidalijo troleibusas.lt bendruomenė Facebook’e. 2016 metais Alytaus savivaldybė stotelėse iškabino miesto viešojo transporto schemą, sudarytą pagal mano 2011 metais sukurtą schemą (sutartinių ženklų išvaizda ir išdėliojimas identiški).

Panašių puslapių apie mažesnių miestų vystymąsi nelabai žinau, tik apie 2011 metus kurį laiką gyveno tinklaraštis „Kupiškio plėtros vizijos”, kurio autorius apsilankydavo ir šiame tinklaraštyje.

Štai tokį pėdsaką paliko „Alytaus vizijų” tinklaraštis. Dabar suprantu, kad šitie tekstai ir komentarai leidžia giliau pažvelgti į Alytaus gyvenimą, žmonių nuotaikas, nuoskaudas, pykčius ir norus. Alytus - miestas „ant ribos”. Turi savo krepšinio areną, bet neturi „Akropolio”. Turi plačias gatves, bet neturi miesto autobusų. Turi teatrą, koncertų sales, bet neturi įdomesnių pramogų. Lyg ir nemažas, bet ir ne didelis. Didesnis Panevėžys turi „Babiloną” („Akropolio” atitikmenį), mažesnė Marijampolė apie jį gal ir nesvajojo. O Alytus svajojo, ir svajojo nemažai. Apie svajones ir siekį sukurti geresnį, gražesnį, patrauklesnį Alytų ir yra šis tinklaraštis.

2017 m. vasario 18 d.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite