BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kiekvieną penktadienį po įrašą! Jeigu norite rasti daugiau gerų straipsnių, spauskite “Įdomūs įrašai” viršuje. Taip pat raskite sau įdomius įrašus naršydami pagal temas (pasirinkite temą dešinėje).

Nemuno pakrantės apleistos (neskaitant dviračių tako), prieigos prastos. Reikia susieti daugiau gyvenimo, poilsio su upe. Prie Nemuno piliakalnis, netoli Dainų slėnis, tad galima išnaudoti turimus dalykus.

Štai, pavyzdžiui, pastatyti tiltą ties Dainų slėniu. Tuomet dviratininkai galėtų važiuoti tikrąja “Olita-Orany” trasa. Man nepatiko kažkieno siūlymas statyti naują tiltą ant senojo atramų. Aš siūlau statyti tiltą tolėliau, bet padaryti medinį tiltelį nuo naujojo tilto iki išlikusios atramos ir ant jos pastatyti informacinį stendą. Taip būtų galima nuo naujo tilto apžiūrėti senąją atramą ir net ją paliesti.

Labai kai kurie žmonės veržiasi statyti tiltą. “Bus sukurtas traukos centras” ir panašūs posakiai skamba. Tačiau iš ko tiltas bus finansuojamas? Ar bent galvojama apie kokią nors veiklą? Šiokią tokią grąžą? Pavyzdžiui, praeitame įraše citavau ateities leidinį. Parašiau, kad bus galima valgyti traukinio vagone… kuris stovės ant tilto. Taip būtų išpildytas ir senas noras ant Sveikatos tako pastatyti traukinį kaip paminklą senajam geležinkeliui. O čia ir ne tik paminklas, atrakcija, vaizdas bet dar ir pinigėliai.

Šalia Alytaus piliakalnis. Ką čia būtų galima padaryti? Praeituose įrašuose ir dabar siūlau sutvarkyti Alyčio pakrantę (dabar jis turbūt dar teka vamzdžiu po Piliakalio gatve ir griovyje per brūzgynus įteka į Nemuną) ir šalia iškasti krante prieplauką. Ji galėtų būti antroji vandens stotelė Alytuje maršrutiniams laivams. Taip turistai galėtų apžiūrėti Alytaus piliakalnį, o ne čigonų taborą prie kitos prieplaukos.

Iš esmės, Dainų slėnis - atoki vieta, tačiau juk prieš renginį ir jo metu galėtų kursuoti maršrutinis laivas, kuris plukdytų žiūrovus pirmyn ir atgal! O iki A. Juozapavičiaus prieplaukos galėtų privažiuoti viešasis transportas (prieš ir per renginius).

Taigi, šiuos dalykus labai įmanoma įgyvendinti, ir taip būtų sukuriamas traukos centras bei dar labiau patvirtinamas žalio miesto šūkis. Alytus būtų tikra oazė, kiekvienas lietuvis ir daug užsienio turistų aplankytų miestą. Tą rodo Veisiejų pavyzdys - koks vasarą atsigavęs atrodė miestelis vien pastačius fontaną!

…Žalio miesto žalia ateitis!..

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite