BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ne naujiena, kad Alytaus viešojo transporto tvarkaraščiai pateikiami ir internete. Labai sveikintinas dalykas, bet kodėl jų nėra stotelėse?

Visame mieste kiurkso rūpinimosi keleivių informavimu apie viešąjį transportą darbo įrodymai.

Daug sulaužytų, “nusmauktų” cilindrų. Kodėl neuždedami nauji? Turbūt, kad nėra lėšų. Bet juk didžiuosiuose miestuose cilindrai uždedami ne ant pačio stotelės ženklo stulpo, o šitaip:

Taip pritvirtintų cilindrų tikrai niekas nenusmauks žemyn stotelės stulpu, kaip Alytuje. Būna, kad apačion paslenka nedaug - kad liktų plyšys įkišti rankai. Aišku, iš ten pavogiamas tvarkaraštis arba įmetamos atgal jo skiautės.

Ar atkreipėte dėmesį, kad Alytuje nėra nė vieno naujo tvarkaraščio? Net svarbiausiose Sodros (prie buv. autobusų stoties), Putinų, arba Kalniškės g. stotelėse - o juk ten atvažiuoja svečiai iš kitų miestų. Gal nesugalvos susiplanuoti kelionės prieš kelerius metus išnykusiais 1-u arba 16-tu maršrutais, kurių tvarkaraščiai dar stovi… O juk jie turi būti keičiami bent keliskart per metus - vasarai ir žiemos sezonui! Kažin kada bus nuimtos jau tuziną metų skaičiuojančios senovinės tvarkaraščių lentos Statybininkų ir Gardino gatvėse.

Dažnai tas paprastas popieriaus lapas, įmestas į cilindrą (kurį vadiname tvarkaraščiu) sudrėksta, sušlampa, aprasoja, ant jo atsiranda dėmes, arba jis pradeda “raitotis” ir jau dalies informacijos nesimato.

Kodėl nėra nurodytas atsakingų asmenų telefono numeris, tvarkaraščių internete adresas? Kodėl parašytos tik maršrutų trasos? Juk didžiųjų miestų tvarkaraščiuose parašyta ir gatvės, į kurias važiuoja autobusai. Bet gi kuo mažiau prirašysi - tuo mažiau cilindrų prireiks - tai šioks toks taupymas.

Galima ir viešojo transporto schemas stotelėse iškabinti, kaip Klaipėdoje.

Kodėl internete nepateikiami nauji tvarkaraščiai anksčiau, nei jie įsigalioja? Pavyzdžiui, jau šiandien publikuojami Vilniaus miesto žiemos sezono tvarkaraščiai, įsigaliosiantys rugsėjo pirmąją.

Gaila, bet toks jau keleivių informavimas. Nežinantį, kada atvažiuos mikroautobusas, pavėžys draugas arba jis iš vis nevažiuos. Taip viešasis transportas ir atbaido keleivius. Ir niekam nerūpi.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Kam rūpi tie tvarkaraščiai…”
  1. Alytuje mikrai laksto kas 5-10min, tai manau esmės nesudaro ar yra tas tvarkaraštis ar ne. O kas nori net’e pasižiūri ar jei i sodus varo paklausia šoferio.

  2. Klystat. Tik pačių populiariausių maršrutų mikroautobusai važiuoja kas 5-10 min.
    Jeigu nėra tvarkaraščio - kaip jūs pasižiūrėtumėt kokio 6 maršruto grafiką ir ar važiuoja mikroautobusai ~22 val.?

Komentuokite