BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kiekvieną penktadienį naujas įrašas! Jeigu norite rasti daugiau gerų straipsnių, spauskite “Įdomūs įrašai” viršuje. Taip pat raskite sau įdomius įrašus naršydami pagal temas (pasirinkite temą dešinėje).

***

Iš leidinio “Alytus”, 2020 m.

Laisvalaikį praleiskime Alytuje

Alytaus mieste kiekvienas ras sau patinkančių pramogų!

 • Slidinėjimo trasoje, atidarytoje 2009 metais galite nusileisti dviem trasomis, yra keltuvas, inventoriaus nuomos punktas.
 • Auto-moto trasa su tribūnomis, įrengta buvusių garažų šalia slidinėjimo trasos vietoje, kviečia žiūrėti lenktynes ir triukus!
 • Aerodrome dažnai vyksta aviacijos šventės, maloniai paskraidinsime!
 • Nuotykių parkas ”Tarzanija” jus kviečia aktyviai praleisti laisvalaikį tik už kelių kilometrų nuo Alytaus.
 • Sporto rūmuose bei atvirame futbolo stadione galite stebėti varžybas.
 • Parodų rūmuose galite lankytis tarptautinėse ir šalies parodose, apsilankyti Mokslo ir technologijų muziejuje, kuriame tikrai įdomiai praleisite laiką!
 • Patenkinti žinių troškimą galite naujajame Planetariume.
 • Gerus filmus siūlo žiūrėti 2 kino teatrai - “Dainava” ir “Jazminas”.
 • Kalnų dviračių sporto šaką galite išbandyti naujoje trasoje Putinuose, šalia A. Jonyno ir Kauno g. sankryžos.
 • Piliakalnio prieplaukoje galite plaukti maršrutiniu laivu iki A. Juozapavičiaus prieplaukos, Kauno ar Druskininkų.
 • Dainų slėnio medžių pavėsyje galite stebėti koncertus ir šventes.
 • Karštą dieną atsipūsti kviečia Dailidės ežerėlio paplūdimys su vandens čiuožykla.
 • Ant Dainų slėnio tilto, realaus dydžio traukinio makete įsikūrusi kavinė, kurioje pietaudami galite stebėti tekančią upę.
***
Iš leidinio “Statistika”, 2020 m.

Taip pat Alytuje yra daugybė parkų, vyksta galybės renginių. Tradicinė šventė - miesto diena. Dviračių ir pėsčiųjų trasos veda Nemuno krantinėmis, buvusiu geležinkeliu, palei pagrindines gatves, pro parkus, mišką. Jūs visur galite nuvažiuoti dviračiu - pagal naujausią apklausą 43 % Alytaus gyventojų važiuoja į darbą dviračiu arba eina pėsčiomis, o dar 9 % dviračiu ar pėsčiomis keliauja laisvalaikiu ar į renginius. Čia nereikia skubėti - gyvenimo ritmas Alytuje ramus, nusikalstamumas vienas mažiausių iš Lietuvos miestų, o prognozuojamas gyventojų skaičius 2025 metais bus apie 83000, pastebima didėjančio gimstamumo tendencija.

***

Tai ištraukos iš ateities spaudos. Ar matysime tokį Alytų? Tikiuosi, kad bent jau antra ištrauka bus teisinga.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Atrakcijos Alytuje (2020)”
 1. linas rašė:

  ^ “Kalnų dviračių sporto šaką galite išbandyti naujoje trasoje Putinuose, šalia A. Jonyno ir Kauno g. sankryžos. ”
  manau, kad ta teritorija greitu laiku bus visiškai užstatyta privačiais namais, o statyboms netinkami plotai (stačiausi šlaitai) nebus tokie patrauklūs dviračių trasai. Nors šią prielaidą atmetus, ta vieta tikrai būtų labai patraukli aktyviam poilsiui, ne tik “šuniukų vedžiojimui”;)
  ^^83000 gyventojų - ženkliai daugiau nei kada nors buvęs didžiausias miesto gyventojų skaičius. Įdomu, į kurią pusę siūlytum plėsti gyvenamuosius rajonus? Ir kur būtų numatyta daugiaaukščių/privačių namų statyba? Gal būtų plėtojamas apgyvendinimas Pirmajam Alytuje? Ar nauji rajonai būtų lipdomi toliau plečiantis vakarų - šiaurės vakarų kryptimi? Be to, ko gero reikėtų didesnės aptarnavimo infrastruktūros.
  Manau, tai labai įdomi tema pamąstymams:)

 2. Ačiū už komentarą.
  Ta kalnų dviračių trasa būtų ne ten, kur tu įsivaizduoji. Na, aš turėjau omenyje vietą tarp Žuvinto, A. Jonyno ir Kauno g. sankryžos (tame trikampyje). Toje vietoje yra šioks toks šlaitas, tad ir siūlau kalnų dviračių trasą. Ten gan mažas plotas, bet galima padaryti. Aptverti teritoriją, truputį pakasinėti, padaryti tramplinus. O KALNŲ dviračių trasos statybai geriau jau kalnuota vieta, o ne lygi :) Taigi, kalbėjau apie tą trikampį, tarp A. Jonyno ir Kauno g., gal dabar aiškiau.
  O apie miesto plėtimąsi buvau parašęs senokai straipsnį - kokiomis kryptimis plėstis. Jis vadinasi “Alytaus miesto plėtra ir gyventojų sąsaja su upe”, jei neklystu. Rasi tą straipsnį kurioje nors temoje (Išplanavimas).

Komentuokite